“Stari most je simbol tri naroda, tri vjere, tri kulture i simbol pomirenja. Svi napori da se Stari most prisvoji kao samo simbol jednog naroda, jedne vjere i jednog perioda u bh. povijesti bit će strogo osuđen i bit će prijavljen UNESCO-u. Univerzalna vrijednost Starog mosta je u njegovoj multietničnosti, multikulturalnosti i slojevitosti njegove povijesti”, kazala je Zovko.
Podsjećamo, promotivni plakat Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru za prvu ljetnu školu o metodologiji političkih nauka, koju zajedno organiziraju sa IPSA-om (International Political Science Association) u julu, postao je predmet brojnih reakcija.
Na plakatu, koji je objavljen na zvaničnoj stranici fakulteta i na Facebook stranici, primijećena je svojevrsna intervencija autora, koja je munare džamija iza Starog mosta pretvorila u nešto što nikako ne liči na munare. Također, izostale su i kupole koje su karakteristične za džamije.
Filozofski fakultet Sveučilišta u Mostaru reagovao je saopćenjem u kojem su kazali kako je riječ o benignom prikazu koji je generisala umjetna inteligencija.
U konačnici, Filozofski fakultet Sveučilišta u Mostaru odustao je od organizacije ljetne škole